Zaloguj się

Zaloguj się

Zarejestruj się Zapomniałem hasła
Znajdujesz się w: centrum drewnaszukaj firm
Pomoc | Dodaj firmę | 12 sierpień 2020

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Budowlane "ZETBEER" Sp. z o.o.

ul. Orzeszkowo 29, 64-420 Kwilcz tel. +48 (61) 291 50 21
 • » Domy z drewna .

  Domy z drewna

  Domy wybudowane w technologii bala toczonego mają swój specyficzny klimat i charakter. W naszej ofercie występują domy letniskowe budowane zazwyczaj z bali o średnicach 18 lub 22 cm oraz domy całoroczne budowane z bali o średnicach 25 lub 30cm w zależności o wyboru klienta. Większość prac związanych z produkcją takiego domu wykonanych jest u nas w zakładzie by w jak największym stopniu przyspieszyć późniejszy montaż u klienta. Bale sosnowe najpierw są toczone, następnie suszone w komorach suszarniczych oraz docinane na wymiar zgodnie z projektem budynku. Aby jakość naszych usług spełniała oczekiwania klientów staramy się aby maszyny na których pracujemy były zaawansowane technologicznie. Dlatego zakupiliśmy program komputerowy do tworzenia konstrukcji drewnianych firmy Sema, obtaczarkę z ruchomą głowicą oraz zautomatyzowaną maszynę Hundegger K2. Ściany domów z bali wykonane są w tzw. konstrukcji wieńcowej. Jest ona uważana za najbardziej trwałą i stabilną. Ściana takiego budynku składa się z ułożonych poziomo drewnianych bali, które łączy się wyciętymi czopami (zamkami) na połączeniach poprzecznych i "na obłap" wyciętymi frezowaniami wzdłużnie. Najważniejszą zaletą takiego domu jest fakt, że panują w nim idealne warunki klimatyczne. Proces akumulacji ciepła sprawia, że ciepło znaczniej wolniej ucieka na zewnątrz zimą, a latem wewnątrz panuje przyjemny chłód. Sam proces budowy domu też jest o wiele szybszy. Technologia ta daję także wiele oszczędności. Nie potrzebne jest dodatkowe ocieplenie a i prace wykończeniowe pochłaniają dużo mniej nakładu finansowego. Ważą zaletą tej technologii jest fakt, że domy te można budować przez cały rok a inwestor od razu po zakończeniu prac budowlanych może w nim zamieszkać.

 • » Tarcica .

  Tarcica

  * tarcica iglasta i liściasta: o obrzynana; o nieobrzynana; * bale, krawędziaki, deski. * Łaty, kontrłaty. * rolbordery - produkowane z desek o szerokości 8-9 cm; Długość i wysokość wg potrzeb klienta. Struganie ma charakter wykończeniowy, nadaje elementom estetyczny wygląd. Suszenie i impregnacja poprawia trwałość materiału.

 • » Drewno toczone .

  Drewno toczone

  * Palisada - kołki o Ø 5 - 24 cm, wykonywane w długościach preferowanych przez odbiorcę Możliwe wykończenia : * cięte prosto, * zaostrzone, * zaokrąglone końce. * możliwość nawiercania w palisadzie otworów * Półwałki - wykonywane w średnicach > 7cm * Rolbordery średnica 5 cm wyskokość 20 cm i długość 2 m Aby zwiększyć trwałość produktu polecamy suszenie i ciśnieniową impregnację drewna.