Zaloguj się

Zaloguj się

Zarejestruj się Zapomniałem hasła
Znajdujesz się w: centrum drewnaszukaj firm
Pomoc | Dodaj firmę | 12 sierpień 2020

Tartak Celiński Sławomir

ul. Wólka Dobryńska 82C, 21-512 Zalesie tel. +48 (50) 911 43 11
 • » Altany drewniane :

  Altany drewniane

  Altany drewniane wykonane z materiałów o wysokiej trwałości i zwiększonej odporności na zmieniające się warunki atmosferyczne. Charakteryzują się estetyką i funkcjonalnością oraz tworzą atmosferę luksusu i komfortu wypoczynku. Idealnie nadają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wyeksponowania elegancji miejsca. Nasza firma realizuje zamówienia według standardowych projektów a także według indywidualnych projektów klienta. Nasz klient ma wpływ na metraż domku wybierając gotowy schemat. Firma dysponuje odpowiednim transportem a także odpowiednim sprzętem do realizacji projektów. Do projektowania używamy programu komputerowego dzięki czemu klient może wizualnie ocenić projekt oraz wprowadzić ewentualne zmiany.

 • » Drewno budowlane .

  Drewno budowlane

  Drewno dla celów budowlanych zazwyczaj wybiera się bardzo uważnie. Zastosowanie mają jedynie dojrzałe drzewa, mniej więcej jednakowej grubości i bez wyraźnych wad. Średnica ich pnia waha się od 26 do 40 cm. Grubość wybranego drzewa zależy przede wszystkim od możliwości finansowych klienta, decydują o niej także warunki klimatyczne, sezonowość wykorzystania domu i estetyczne wymagania co do jego strony zewnętrznej. Prócz grubości wielki wpływ na wygląd estetyczny ma gałęzistość. Sosna, na przykład, w części dolnej prawie nie posiada gałązek, dlatego najbardziej cenione są 6 - 8 metrów pnia od strony korzenia. Drzewa wyrąbuje się zimą lub wczesną wiosną, póki jeszcze nie nasiąkły wilgocią. Wiadomo, że świeżo ścięte drzewa w zimie zawierają 30% wilgoci, do budowania zrębu natomiast wykorzystuje się drewno, którego wilgoć sięga 18 - 20%. Aby drewno tylko się przesuszyło, należy je trzymać pod dachem, a bale muszą być ułożone w taki sposób, aby między nimi mogło cyrkulować powietrze. Drewno przywiezione z lasu od razu podlega obróbce, czyli jest obdzierane z kory i heblowane. Korę obdziera się ręcznie, do heblowania natomiast stosuje się heblarki elektryczne. Korę, zrzynki i inne resztki należy od razu spalić, ponieważ mogą się w nich wylęgnąć korniki. Ostatnio zaczęto stosować technologie, za pomocą których korę usuwa się nie uszkadzając miazgi, następnie zaś nie hebluje się. Miazga jest to górna, najgęstsza warstwa, pełniąca funkcję ochronną. Jeżeli zachowuje się tę warstwę, udaje się zapobiec wielu defektom drewna. Po usunięciu kory zazwyczaj zostają nieduże obszary z łubem, na których drewno jest trochę uszkodzone. Po wyschnięciu drewna łuby ciemnieją i stają się łaciate, co jest charakterystyczne dla drewna nieheblowanego. Niekiedy rezygnuje się z heblowania bali, aby drewno pozyskało ten kolor, a także, aby nie uszkodzić struktury jego tkanek. Nie należy jednak zapominać, że łub najszybciej zaczyna gnić, dlatego też w wielu wypadkach bale bywają nieheblowane. Aby ochronić drewno przed gniciem całą zewnętrzną stronę balu należy pokryć antyseptykiem. Kłody, wyrzeźbienia, nacięcia i podobne miejsca są szczególnie starannie obrabiane, gdyż właśnie na nich zostaje naruszona struktura tkanek. Prócz tego, za pomocą antyseptyku można nadać drewnu dowolny odcień.

 • » Więźba dachowa .

  Więźba dachowa

  Więźbę dachową można zdefiniować jako konstrukcję nośną, na której opiera się cały dach. Z gmatwaniny wielu rodzajów konstrukcji i materiałów można wyróżnić kilka najpopularniejszych. Drewno jest wciąż materiałem najchętniej wykorzystywanym do konstrukcji więźby. Mimo prób zastąpienia go np. stalą, wciąż pozostaje ono najtańszym i najwdzięczniejszym w zastosowaniu. Swoich zwolenników zyskują natomiast materiały drewnopochodne oraz drewno klejone zastępujące tradycyjną tarcicę. Oferujemy naszym klientom usługi w zakresie wykonania konstrukcji dachów domów z drewna, altan, i innych konstrukcji drewnanych. Posiadamy w tym zakresie spore doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt.

Sprawdź konkurencję